20 06 2018

codziennie oprócz czwartków

Ocalić od zapomnienia - pamięć o Polakach żyjących na kresach

Karta Szkolna

Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia

Rewitalizacja Wałbrzycha

Ocalić od zapomnienia
Pam
ięć o Polakach żyjących na Kresach

Partnerem w realizacji projektu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A.

BankZachodni WBK

Beneficjentem projektu są uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu, członkowie Stowarzyszenia Drohobyczan oraz wałbrzyskie środowisko lokalne.
Ideą jest stworzenie grupy wolontariuszy, którzy będą pracować na przedwojennym, polskim cmentarzu w Boryslawiu i Podbużu, odnawiajac nekropolie polskie. W ramach projektu będą organizowane zbiórki odzieży, książek polskich dla Polaków mieszkających na Kresach.

W ramach współpracy ze środowiskiem Sybiraków, Stowarzyszeniem Ziemi Drohobyckiej, środowiskiem społeczności wałbrzyskiej zamierzamy przygotować wystawy, koncerty.  Docelowo planujemy współpracę z młozieżą i nauczycielami Sobotniej Szkoły Polskiej w Borysławiu.

Projekt umożliwi uczniom poznawanie historii swoich przodków, a poprzez kontakty z rówieśnikami, poznawanie kultury wschodnich sąsiadów.

Pozycjonowanie Wałbrzych | Tworzenie stron internetowych HM Sp. z o.o www.hm.pl | Profesjonalny hosting www.hb.pl